Lauku labumu tirdziņā piedāvā kvalitatīvu produkciju!

IMG_2606 GUNTA

Pagājušajā sestdienā norisinājās kārtējais un nu jau par ikmēneša tradīciju kļuvušais Lauku labumu tirdziņš Balvos, kas šoreiz pulcēja gandrīz pussimtu tirgotāju no tuvākām un tālākām vietām. Priecē, ka arvien vairāk sarosās vietējie Ziemeļlatgales novadu amatnieki, zemnieki un mājražotāji, kuri piedalās tirdziņos. Šoreiz īpaši liels piedāvājums bija tieši no vietējiem sezonas ogu un dārzeņu audzētājiem.
Taču, lai tirgošanās noritētu bez starpgadījumiem un pārdevēji nodrošinātu kvalitatīvus pārtikas produktus, īpaša uzmanība ir jāpievērš prasībām no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD).
PVD Ziemeļlatgales pārvaldes Balvu fililāles inspektores līdz šim ir apmeklējušas katru no 6 notikušajiem tirdziņiem. Līdz šim neviens no pārtikas preču tirgotājiem nav sodīts, bet daži ir saņēmuši norādījumus uz trūkumiem, kas līdz nākamajam tirdziņam vienmēr tiek novērsti. Tirgotājiem, kuri tirgo pārtiku tirdziņos, ir jābūt reģistrētiem PVD uzņēmumu reģistrā. Izņēmums ir augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecība nelielos apjomos. Pārtikas inspektori tirgotājiem pārbauda tirdzniecības vietas aizsardzību pret piesārņojumu, virsmu, iekārtu un aprīkojuma tīrību, produktu uzglabāšanas temperatūru,  izcelsmi, marķējumu, derīguma termiņu. Tirgotājam nepieciešams veikt obligātās veselības pārbaudes.
Reģistrācija PVD uzņēmumu reģistrā ir  bez maksas.
Mājražotājiem nepieciešama personas medicīniskā grāmatiņa un apmācības higiēnas jautājumos, jāveic ūdens un produktu analīzes saskaņā ar laboratorijas cenrādi.
Vairāk informācijas par prasībām iegūsiet, sazinoties pa tel.64622160, 64507138 vai iegriežoties PVD Ziemeļlatgales pārvaldē Balvu filiālē Bērzpils ielā 62, Balvos.

Ikviens Balvu un tuvāko novadu mājražotājs un amatnieks tiek aicināts uz sadarbību un gaidīts tradicionālajos lauku labumu tirdziņos Balvos! Nākamais tirdziņš 10. augustā!

Informācija un pieteikšanās tirdziņiem – 28384328, 29272948 vai rakstot uz biznesacentrs@balvi.lv, turisms@balvi.lv.

Facebooktwitter