Lauku labuma tirdziņa redzējums caur projektiem

IMG_6101

2014. gada 8. novembrī  lauku labumu tirdziņš pēdējo reizi  šajā  gadā noritēja Kultūras
un atpūtas centra laukumā, kurā jau no paša rīta pulcējās vairāk kā 60 tirgotāju.
Laiks bija vēss, bet nelija.  Madonā tirgoties traucēja lietus, uztraucāmies un vēlējāmies, lai
tas neatnāk arī pie mums. Satraukums bija veltīgs, viss ritēja  savu tirgus ierasto gaitu, lietus mūs netraucēja.
Gandrīz stundas laikā tika izdalīti 20 saliekamie galdi, ko izgatavoja tirdziņa vajadzībām SIA” Kalna nami”.
Tos  uzņēmējs izgatavoja Balvu novada pašvaldības atbalstītā   Lauku  atbalsta dienesta  LEADER projekta ietvaros „ Aprīkojuma iegāde Balvu novada pašvaldības aģentūras „ Ziemeļlatgales Biznesa centrs” organizētajam lauku labumu tirdziņam, uzlabojot un dažādojot dzīves kvalitāti novada vietējiem iedzīvotājiem”.
Tirgus organizatori- Biznesa centra darbinieki, priecājās par  projekta realizāciju, kura rezultātā  mazie  tirgotāji var izmantot jaunos galdus tirgū bezmaksas.
Tirgotāji  vēlētos, ka viņu tirgošanās vietas būtu nodrošinātas arī ar teltīm, kurās  produkciju  varētu pasargāt no lietus, kā arī izmantotu  kopīgi organizētus un finansiāli atbalstītus braucienus uz citiem tirgiem, jo lai uzsāktu aktīvu tirgošanos sākumā visam nepietiek finansējuma.
Tirgotāju  izteiktās domas noderēs,  kad būs pieejami  jaunie  ES fondu projekti, lai caur tiem  gūtu atbalstu vietējiem mājražotājiem arī turpmāk.
Tirgus galdu iegādes projekts  papildināja un bija kā labs turpinājums  Biznesa centra  sadarbībai  ar LLU Mūžizglītības centra organizēto  arodapmācību  mājražotājiem Lauku atbalsta dienesta LEADER projektu, kurā lektore Dace Kļava oktobra beigās  stāstīja par dažādām ar tiešo tirdzniecību saistītām lietām un nepieciešamajām prasmēm.
Prieks bija vērot arodapmācībās iegūto  zināšanu pielietošanu praksē  tirdzniecības vietu noformējumā un jaunus produkcijas veidu piedāvājumā novembra tirdziņā.
Tirdziņš bija izdevies, jo  kā vienmēr, plaši bija pārstāvēts pārtikas mājražotāju piedāvājums, kā arī varēja iegādāties amatniecības izstrādājumus.
Pircēji varēja iegādāties zemnieku saimniecības ” Itreke” maizi no  Straupes, Ingūnas Ozolas  maizi no Lejasciema, mūsu Vinetas Silaunieces maizi no Tilžas, un nedaudz vēlāk  siltu tikko ceptu maizīti  piedāvāja arī  Andrejs Broks no Madonas.
Gardumu cienītājiem tirgū  tika piedāvātas  Birutas Narubinas  tortes  un saldās ruletes no Viļakas, zemnieku saimniecības „ Saltupji”  garšīgās kūkas no Alūksnes, kā arī Skrīveru saldumi un SIA „ Thordis” konditorejas izstrādājumi  no Rēzeknes.
Arī gaļas un zivju piedāvājums bija liels un plašs, tika piedāvāta gan svaiga, gan kūpināta gaļa un zivis.  Bez jau iecienītās  Guntara Grīnliņa produkcijas no  Smiltenes, Vinetas Silaunieces gaļas kūpinājumiem no Tilžas, Ineses Matisānes  gaļas kūpinājumiem   no Viļakas un SIA „ VALRITO” gaļas izstrādājumiem  no Alūksnes, šoreiz tirgū pirmo reizi tika piedāvāta  zemnieku saimniecības „ Apogi”  no Madonas  svaiga un kūpināta  jēra gaļa, kā arī SIA „ LARISEL” no Alūksnes  desas  ar žāvētu gaļu un  griķiem,  kūpināti vistu veltnīši.
Jau otro reizi tirdziņā dalību ņēma  LPKS „ Piena krasts”  no Viļāniem , piedāvājot  pienu, biezpienu, sviestu. Par garšīgu pircēji atzina arī Ināra Erdmaņa  no Tilžas sviestu un  biezpienu, kā arī medu.
Mūsējie tirgotāji Jānis Frīdenbergs, Aleksandrs Stvolkovs  no Balviem, Jānis un Māris Mačs no Kubuliem,   Ruta Silauniece no Tilžas, kā arī Anna Kļaviņa un Kārlis Pērkons no Gulbenes  piedāvāja  plašu  biškopības izstrādājumu klāstu, pat propolisu spirtā.
Savukārt Brilts Ilmārs no Alūksnes un zemnieku saimniecība „ Dālders”  no Rugājiem piedāvāja dārzeņus, augļus un ogas, Irēna Keiša no Balviem mārrutkus.
Piparkūkas varēja iegādāties pie Gundegas Pomaskovas no Cēsīm vai Vinetas Silaunieces no Tilžas.
Pircēji tirgū nepalika tukšiem vēderiem un noteikti varēja iegādāties savai gaumei un garšai atbilstošu veselīgu pārtiku.
Šoreiz priecīgi  par iespēju baudīt siltu un garšīgu sautējumu bija arī tirgotāji.
Šāda iespēja radās pateicoties mūžizglītības programmas realizētajam „Grundtvig” projektam.
Amatnieki   tirgū savukārt  piedāvāja dažādus  koka izstrādājumus, adījumus, rotas, austus lakatus, suvenīrus, ko pircēji   iegādājās   Ziemassvētku dāvaniņām saviem tuviniekiem.
Priecēja arī  gados jaunākie skolas vecuma tirgotāji ar savu pašdarināto produkciju un vēlēšanos iejusties tirgus gaisotnē.
Nākamais tirdziņš 2014. gada 13. decembrī  būs jau  Supernetto  telpās.
Aicinām visus novada mājražotājus  gada noslēguma tirdziņā būt aktīviem un piedalīties tajā ar savu- labām domām un  mīlestību ražoto produkciju, īpašo svētku noformējumu.
Dalīsimies izdomā, priekā un sajūtās  būt šajā tirdziņā visiem kopā!
Uz tikšanos vēl šajā gadā, lai veiksmīgi pabeigtu šā gada projektus.
Lai Jaunā gadā, top jauni projekti!
Bildes galerijā.
log6

Facebooktwitter