Latgales tūrisma piedāvājums veiksmīgi prezentēts starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour 2015

m-10062balttour-kopbilde_1356x1200
Dainis Rakstiņš                           Latgales kopststenda bilde
No 6. līdz 8. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 22. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2015, kurā savu tūrisma piedāvājumu prezentēja arī Latgales reģions.
Pateicoties Latgales pašvaldību atbalstam un Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales plānošanas reģiona kopējam darbam, vienotais Latgales reģiona stends arī šogad priecēja daudzos izstādes apmeklētājus. Latgales tūrisma seja šajā gadā ir Miss Starptautiskā Tūrisma Karaliene Alise Miškovska no Daugavpils.
Šī gada izstādē Latgales reģions piedalījās, liekot uzsvaru uz kulinārā mantojuma tradīcijām, tāpēc īpašu baudījumu, apmeklējot Latgales reģiona stendu, guva tieši gardēži! Viesmīlīgās saimnieces no Aglonas cienāja izstādes dalībniekus ar kļockām, un ļoti garšīgo Aglonas maizi! Tāpat izstādē varēja nogaršot jau visiem labi zināmo z/s Kalni upeņu un aveņu vīnu! „Latgolys golds” piedāvāja īsto diētisko speķi no Latgales, z/s „Rūķīši” cienāja izstādes apmeklētājus ar kūpinātiem samiem, bet ar mājas alu izstādes apmeklētājus cienāja viens no labākajiem Latgales aldariem Dainis Rakstiņš! Neviena Balttour izstāde nav iedomājama bez garšīgajām un smaržīgajām z/s Kurmīši zāļu tējām un Valda Pauliņa darinātajiem keramikas izstrādājumiem un citu tieši Latgalei raksturīgo piedāvājumu.
Kopumā Latgales reģiona stendā strādāja vairāk par 100 cilvēkiem – reģiona pašvaldību tūrisma informācijas centru darbinieki, amatnieki, mājražotāji.
Tāpat izstādes laikā tika pasniegtas “Gada cilvēks tūrismā 2014” balvas. Mums ir liels prieks un lepnums, ka par gada cilvēku tūrismā nominācijā “Uzņēmējs naktsmītņu biznesā 2014” kļuva Park Hotel Latgola direktore Ruta Priede.
Šajā gadā Latgales reģions kopumā tiks pārstāvēts 9 starptautiskajos tūrisma gadatirgos. Izstādes jau notikušas Utrehtā, Helsinkos, Viļņā un Hamburgā, un tuvākajā laikā notiks arī Tallinā, Minhenē, Maskavā, Minskā.
Ineta Bordāne

Balvu novada TIC tūrisma
organizatore

Facebooktwitter