Lauku labumu tirdziņš 2015. gada 14. februārī

IMG_6448

2015. gada 14. februārī – Valentīndienā,  lauku labumu tirdziņš  notika  tirdzniecības centrā „ Planēta” un  pulcēja ap 70 tirgus dalībnieku.
Tirdziņu kupli pārstāvēja vietējie- mūsu novada, visu  trīs kaimiņu novadu – Rugāju, Viļakas, Baltinavas mājražotāji, kā arī  tālāko – Gulbenes, Aūksnes, Madonas, Rēzeknes, Smiltenes, Cēsu un citu novadu tirgotāji.
Mēs, tirgus organizatori, priecājāmies par kuplo tirgotāju un  pircēju skaitu un tajā pat laikā sapratām, ka tirdzniecības telpas jau  kļūst par šauru, jo gribas vienlīdz silti uzņemt gan pastāvīgos tirgotājus, gan arī tos, kuri atbrauc pie mums pirmo reizi, piemēram, šajā tirdziņā  tā bija zemnieku saimniecības „ Upeskrasti” saimniece Daukste Valentīna no Baltinavas.
Pie mūsu Balvu novada  un tuvāko kaimiņu novadu tirgotājiem  pamanījām šādus jaunumus : Silvijai Keišai no Balviem- skaisti izšūtas  linu aubes un priekšautiņus,
Irēnai Keišai no Balviem – mazās burciņās safasētu ingveru ar citronu un cukuru,
Inesei Matisānei no Viļakas savādāka veida gaļas izstrādājumus: gaļas ruletes un sardeles.
Tirgotāji bija sarūpējuši tieši Valentīndienai domātu un attiecīgi noformētu  produkciju, kuru piedāvāju apskatīt galerijā.
Savukārt, no alus ražotāja  Daiņa  Rakstiņa  no Bērzpils, medus tirgotāja Jāņa Silaunieka no Tilžas un kūpinātu zivju pārdevēja Gunta Štāla  no Rugājiem uzzinājām  par tikko gūtajiem  iespaidiem  starptautiskajā tūrisma izstādē „ Balttour 2015”un tur izveidotajiem kontaktiem.
Vēl tirgotāji izteica vēlēšanos par divu tirdziņu organizēšanu marta mēnesī, vienu kā parasti  otrajā mēneša sestdienā  un otru 7. martā par godu sievietēm, jo kā viņi vēstīja
„ ir izaudzēti ziedi, tikšot pagatavoti arī  dažādi gardumi”.
Tirgus organizatori uzklausīja tirgotāju vēlmes un nolēma nākošās nedēļas sākumā spriest par iespējām  otrā tirdziņa sarīkošanai.
Sekojiet līdzi informācijai ! Uz tikšanos martā!

Facebooktwitter