Sanktpēterburgā iepazīstina ar Latgales kultūras mantojumu

LatgalesSanktpeterburga2015 (716)Aizvadītajā nedēļas nogalē 13. un 14. jūnijā Sanktpēterburgas Centrālajā kultūras un atpūtas Kirova parkā notika Latgales kultūras festivāls. Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā un Kirova parka administrācijas veiksmīgai sadarbībai, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, festivāls notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Arī šogad latgalieši priecēja parka apmeklētājus ar dziesmām dejām un rotaļām, kā arī iepazīstināja interesentus ar senajiem latgaļu arodiem.

Pasākumā piedalījās arī uzņēmēji no Balvu novada – Guntars Šults no SIA “Eco Fabrika” apmeklētājiem piedāvāja trikotāžas izstrādājumus, Rutta Silauniece no z/s “Silaunieki” – biškopības produkciju un Dainis Rakstiņš  no IK “Kolnasāta” – paša brūvētu mājas alu.

Kultūras programmu festivālā piedāvāja folkloras ansambļi “Svātra” no Daugavpils un “Sovvaļnīki” no Dagdas novada Andrupenes, savukārt savus arodus prezentēja kopumā 20 amatnieki no dažādiem Latgales novadiem – pinēji, audēji, kokgriezēji, keramiķi un daudzi citi.

Arī šajā gadā laika apstākļi lutināja gan parka apmeklētājus, gan arī festivāla dalībniekus – bija silts un saulains, kas, protams, piesaistīja lielu daudzumu atpūtnieku.

“Šis festivāls Sanktpēterburgā ir jau ieguvis lielu popularitāti, un ir kļuvis par skaistu tradīciju,” uzsver Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs. “Pateicoties tam darbam, kas veikts vairāku gadu garumā, daudziem Sanktpēterburgas iedzīvotājiem vairs nerodas jautājums par to, kas ir Latgale un kur tāda atrodas!”

Guntars Šults stāsta, ka “noskaņojums un atmosfēra pasākumā bija fantastiska un atsauksmes no apmeklētājiem un pircējiem bija ļoti pozitīvas. Īpaši augsti tika novērtēta latviešu ražotās produkcijas kvalitāte. Visiem Balvu novada uzņēmējiem produkcijas pārdošana veicās ļoti labi. Organizotriskais līmenis bija augsts un par visu bija padomāts. Šī izstāde kārtējo reizi pierādīja, ka mūsu novada un vispār visas Latgales uzņēmumi (t.sk. amatnieki, mājražotāji) tiek atzinīgi novērtēti ārvalstu tirgos, ir pieprasīti un pat atpazīstami. Tas apliecina, ka vajag tikai gribēt un darīt, tad arī viss izdosies!”

Rutta Silauniece arī apliecina pasākuma popularitāti un  atmosfēru: “Sanktpēterburgā uzņēma ļoti viesmīlīgi, kā arī bija ļoti labi noorganizēts komandas darbs no Latgales plānošanas reģiona un Latgales reģiona attīstības aģentūras puses. Daļa pasākuma apmeklētāju jau no iepriekšējiem gadiem zināja par Latgali un Latgales Kultūras dienām, kā arī atpazina daudzus Latgales amatniekus, mājražotājus, kuri arī šogad bija atveduši savu preci.”

Galerija

Facebooktwitter