Seminārā diskutē par dizainu un amatniecību Ziemeļlatgalē

 

IMG_847419. februārī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā pulcējās kupls skaits amatnieku, mājražotāju un citu radošu cilvēku, lai noklausītos Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docentes Aijas Freimanes lekciju par dizaina un amatniecības mijiedarbību mūsdienās Latvijā un pasaulē; par to, ka dizains un amatniecība ir pamats vietai un valstij raksturīgo produktu radīšanā.

Semināra praktiskajā daļā tika apskatīti reāli produktu piemēri no mūsu un citiem Latvijas amatniekiem un mājražotājiem, analizējot tos  no dizaina viedokļa un rosinot domāt par to, kā labāk konkrēto produktu var pārdot. A.Freimane aicināja ikvienu mājražotāju un amatnieku domāt par to, kāpēc konkrētais produkts ir unikāls un kādi ir labākie veidi, lai to pasniegtu – iepakojums, zīmols, stāsts u.c., kas padara to unikālu un atpazīstamu.

Vērtīgas atziņas tik gūtas par to, kā vietējie amatnieki un mājražotāji varētu labāk pārdot savu produkciju, izmantojot vienotu Ziemeļlatgales zīmolu. Tā noteikti ir ideja kādam kopīgam projektam, kura ietvaros var gan izstrādāt zīmolu, gan plānot konkrētas aktivitātes zīmola atpazīstamībai un ražotāju produkcijas pārdošanas apjomu palielināšanai.

IMG_8466 IMG_8468 IMG_8486

Facebooktwitter