Kubulu pagasta ekspedīcija

Kubulu pagasta svētku ietvaros svētdien, 9.septembrī, norisinājās izzinoša ekskursija Kubulu pagasta teritorijā jeb Kubulu pagasta ekspedīcija. Ekskursijas dalībnieki, kas pārstāvēja gan Kubulu pagastu un Balvus, gan tālākie viesi no Cesvaines, uzzināja dažādus vēsturiskus faktus par Kubulu pagasta un ciema veidošanos, par dzelzceļa kādreizējo darbību, kā arī interesantus nostāstus par citām vēsturiskām vietām pagastā, ar ko dalījās gan ekskursijas vadītāja – vietējā gide ekspedīcijā Maija Laicāne, gan klātesošie vecākie ekskursijas dalībnieki. Interesantus stāstus par pagasta skolu – Stacijas pamatskolu pastāstīja tās direktore Ruta Bukša un vēstures skolotāja Zanda Arnicāne. Jau nākamgad skola svinēs savu 100.dzimšanas dienu.

Dienas gaitā tika apmeklēta Aivara un Ineses Zaikovsku biškopības saimniecība, kur varēja redzēt digitālo bišu stropu. Kubulu centrā dalībnieki apmeklēja kādreizējā dzelzceļa noliktavu teritorija, kur SIA “Kalna nami” vadītājs Pēteris Igaunis īsumā pastāstīja par pašreiz šajā teritorijā esošajiem uzņēmumiem un to darbību. Pēcpusdienas piknika pauze bija noorganizēta Kubulu pagasta Gobusalā esošajā zemnieku saimniecībā “Sīļi”, kur saimniece Biruta Circene dalījās pieredzē par savu saimniekošanu laukos un puķu audzēšanas noslēpumos.

Ekspedīcijas noslēgumā tika apmeklēta Pērkonu senkapu aptuvenā atrašanās vieta Pērkonu ezera krastā, kur Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe bija sagatavojusi ieskatu vēsturē par to, kāpēc Pērkonu ezera krasti ir nozīmīgs vēstures liecinieks.

Kubulu pagasta ekspedīciju rīkoja Kubulu kultūras nams sadarbībā ar Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centru. Paldies visiem dalībniekiem!
Šī bija jau trešā ekspedīcija, kas notiek vienā no Balvu novada pagastiem ik gadu. Uz tikšanos kādā no nākamajiem pagastiem, lai iepazīto tā vēstures līkločus un viesmīlīgos un čaklos iedzīvotājus!


Facebooktwitter