Balvu novads tika pārstāvēts tūrisma izstādē “Balttour 2019”

3. februārī noslēdzās Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”, kurā, strādājot vienotajā Latgales reģiona stendā, strādāja arī Balvu novada tūrisma organizatore Ineta Bordāne un kopā ar Viļakas un Rugāju novadu tūrisma speciālistēm prezentēja tūrisma un atpūtas iespējas Balvu novadā un Ziemeļlatgalē.

Ik gadu visu Latgales tūrisma informācijas centru pārstāvji, apvienojas vienā kopīgā stendā, lai stāstītu ne tikai par sava novada tūrisma piedāvājumu, bet arī prezentētu Latgali kā vienotu galamērķi. Šogad Latgale sevi izstādes apmeklētājiem prezentēja jaunā veidolā, tādējādi izceļot savu mazāk iepazīto pusi. Mainījās kopīgā stenda vizuālais noformējums, kas kļuvis kompaktāks, caurredzamāks un “vieglāks”. Stendā dominēja baltā, melnā un zaļā krāsa, kas veiksmīgi sasaucās ar stenda centrālo rotu, par kuru izstādes norises laikā kļuva jaunā tūrisma objekta “Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija” (Preiļi) eksponāti. Tā ir unikāla metāla eksponātu galerija, kurā mākslas darbi izveidoti no auto un motociklu detaļām. Galerijas atklāšana Preiļos gaidāma 11. maijā. Sniegbaltais motocikls un no metāla detaļām izgatavotā dāma var lepoties ar nedalītu uzmanību no izstādes apmeklētāju puses.

Izstādes apmeklētājiem bija liela interese par Latgali un arī tieši par Latgales ziemeļu daļu, bija daudz jautājumu gan par apskates vietām Balvos, par jauniem tūrisma piedāvājumiem un iespējām arī tuvākajos kaimiņu novados. Lieliskas atsauksmes tik saņemtas par atjaunoto Ziemeļlatgales tūrisma karti, kā arī izdotajām velotūrisma kartē Balvu, Viļakas un Baltinavas novados. Ļoti pieprasīta bija arī Balvu novada tūrisma karte, kā arī pasākumu plāns ar lielākajiem kultūras notikumiem Balvu novadā. Ar interesi izstādē tika izmēģinātas arī virtuālās realitātes brilles un izstādes apmeklētāji devās virtuālā ceļojumā uz skaistākajām dabas vietām Ziemeļlatgalē, Balvu novadā – uz Lubāna mitrāju Bērzpils pagastā.Izstāde “Balttour 2019” ir lielākais gada notikums Latvijas tūrisma nozarē, kā arī plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu. Latgales stendu starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2019” nodrošināja Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar Latgales pašvaldībām.

Popularizējot 2019. gada tūrisma piedāvājumu, šogad jau aizvadīta starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Viļnā, Lietuvā, kurā ikvienam apmeklētājam bija iespēja saņemt arī Balvu novada un Ziemeļlatgales tūrisma kartes. Šajā nedēļas nogalē – 08.-09. februārī par tūrisma iespējām Balvu novadā varēs uzzināt tūrisma izstādē Tallinā, Igaunijā, kur Latgales novada stendā strādā Viļakas un Ciblas novadu tūrisma speciālisti, pārstāvot visu Latgali. Savukārt marta sākumā tūrisma karte par Ziemeļlatgali ceļos uz tūrisma izstādi Berlīnē, Vācijā. Latgales reģiona dalību starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar Latgales pašvaldībām.

Facebooktwitter