Iepazīsti Latgali caur amatu tradīcijām – piedalies akcijā “Zalta rūku ceļš Latgolā”!

Aicinām piedalīties akcijā “Zalta rūku ceļš Latgolā”, kas norisinās no 2019. gada 16. jūlija līdz 16. novembrim.

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos kopā ar Ludzas amatnieku centru šovasar organizē akciju Latgales apceļotājiem, aicinot tos iepazīt Latgali caur amatu tradīcijām. Šī akcija ir vienīgais šāda veida produkts Latgalē. Latgales lielākā bagātība slēpjas tās darbīgajā vidē un unikālajā kultūras mantojumā, kas ļauj apskatīt un izprast latgaliskās kultūrvides savdabību un kultūras mantojuma “dzīvās” vērtības- pašam darboties un kaut ko izveidot, redzēt amatniekus darbībā, kā arī iepazīt Latgales sadzīvi, folkloru, mākslu. Amatnieks ir Latgales vērtība. Ar akcijas palīdzību mēs vēlamies mudināt iepazīt Latgali caur amatu tradīcijām.

Akcijas laikā būs iespēja iepazīties ar 42 Latgales amatnieku darbnīcām, kurās apmeklētājs var iebraukt, apskatīties, padarboties. Lai piedalītos akcijā, savs ceļojumu var uzsākt vienā no diviem amatnieku centriem – Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos vai Ludzas amatnieku centrā, Ludzā, saņemot dalībnieka karti (kartes nelielā apjomā pieejamas arī Balvos, tūrisma informācijas centrā). Apmeklējot kādu no amatnieku darbnīcām, akcijas kartē iegūsiet amatnieka autogrāfu. Uzrādot šo karti  ar vismaz 5 amatnieku parakstiem, vienā no sākumpunktiem, Līvānos vai Ludzā tiks izsniegts sertifikāts par darbnīcu apmeklējumu.

Akcijā iesaistījušies arī amatnieki no Ziemeļlatgales, kuru darbnīcas aicinām apmeklēt akcijas ietvaros:
1) Balvu novadā:
Kokamatnieka Ērika Kanaviņa seno amatu darbnīca (t. 29376933)
Keramiķu Jolantas un Valda Dundenieku darbnīca (t. 29173889)
Dažādi amatu meistari Briežuciema seno amata meistaru ciemā (t. 25444621)
2) Rugāju novadā:
Kokamatnieka Jura Bleidera Koka gudrību darbnīca (t.26263396)
3) Viļakas novadā:
Dažādu amatu meistari Ontana Slišāna Upītes kultūrvēstures muzejā (t. 29868786)

Akcijas laikā aicinām ceļotājus dalīties ar saviem iespaidiem sociālajos tīklos facebook.com un Instagram lapā – Zalta rūku ceļš Latgolā

Gada nogalē – decembrī Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā paredzēts noslēguma pasākums Latgales amatniekiem, akcijas dalībniekiem ar domu pārrunāt akcijas norisi un satikties, dalīties pieredzē. Ceļotājiem tiks izlozētas vērtīgas balvas no amatu meistariem.

Akcija tapusi valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu atbalstītās Latgales kultūras programmas projektu rezultātā. Projekta pasākumi veicinās latgaliskās kultūrvides un valodas popularizēšanu, kā arī motivēs vietējos amatniekus saglabāt savas vērtības un amatu, ko tie piekopj. Projekta realizācija ļaus veidoties jauniem kultūras kontaktiem, sniegs iespēju jaunajiem arodu apguvējiem mācīties no esošajiem amatniekiem. Pēc akcijas karte kalpos , kā informatīvs materiāls par Latgales amatnieku darbnīcām.

Sīkāka informācija www.livanustikls.lv un facebook @zaltarukucels ceļš vai zvanot pa tālruni 65381855.

Facebooktwitter