Briežuciema pagasta ekspedīcija

31. augustā Briežuciemā pēc aktīvas rīta pavadīšanas Netradicionālajās sporta spēlēs, Briežuciema pagasta iedzīvotāji no tuvākas un tālākas apkārtnes, kopā gandrīz pussimts interesentu, pulcējās, lai dotos izzinošā ekskursijā “Briežuciema pagasta ekspedīcija”.

Ekskursijas sākumā pie Briežuciema pagasta pārvaldes un tautas nama ēkas pagasta pārvaldniece Anastasija Gabrāne dalībniekiem sniedza nelielu ieskatu pagasta izveidošanās vēsturē un pašreizējā situācijā. Pirmais apskates objekts ekspedīcijā bija SIA “Compaqpeat” kūdras pārstrādes ražotne Lutenānu purvā, kur uzņēmuma pārstāvis Jānis Dimants parādīja kūdras ražotni, kā arī izsmeļoši atbildēja uz daudzajiem ekskursijas dalībnieku jautājumiem gan par ražošanas procesu, gan darbu un tā iespējām uzņēmumā.

Turpinājumā ekskursijas dalībnieku ceļš veda cauri vairākiem ciemiem un Augstasilu līdz lauku sētai “Bilgas”, kur saimniece Biruta Pundure pastāstīja aizraujošu vēsturisku stāstu par Bilgas kalnu un tā iedzīvotājiem vairāku gadu desmitu senā pagātnē. Savukārt “Bilgu” saimnieks Oļģerts Pundurs izrādīja savu medību trofeju kolekciju, no kuras vairāki eksponāti ir novērtēti ar godalgām. Degustējot saimnieces gatavotos lauku labumus, ikvienam bija neviltota interese dzirdēt aizraujošus mednieku stāstus no saimnieka pieredzes.

Dienas gaitā ekskursijas dalībnieki apmeklēja ādas apstrādes meistara Andra Ločmeļa darbnīcu un dzirdēja viņa pieredzes stāstu, kā hobiju pārvērst uzņēmējdarbībā, un noslēgumā viesojās z/s “Ezeri”, kur saimnieks Gunārs Voits dalījās pārdomās un pieredzē par saimniekošanu laukos.

Ekspedīcija noslēdzās vēlā pēcpusdienā Briežuciema pagasta centrā pie Tautas nama, kur čaklās saimnieces – Inese Ozoliņa un Marianna Langovska sagaidīja ar garšīgu zupu, kuru pasniedza pa ēdnīcas lodziņu, tā atceroties vecos laikus, kad ēdnīcā kā mājās gatavotu ēdienu izsniedza pa lodziņu, izstāvot garo rindu. Pirms zupas ēšanas – ekskursijas dalībnieki vienojās dziesmā “Pie Dieviņa gari goldi”, jo latvieši pēc darba un vienmēr ne tikai ēda, bet arī dziedāja Pēc zupas nobaudīšanas, pagasta kultūras dzīves organizatore Zita Mežale bija sagatavojusi jautājumus, lai pārbaudītu, cik nopietni ekspedīcijas dalībnieki klausījušies apskates vietās stāstīto un – par pareizu atbildi balvā saņēma cukura paciņu, jo ir taču ievārījumu un konservu gatavošanas laiks!

Liels paldies Briežuciema pagasta kultūras darba organizatorei Zitai Mežalei par lielisko sadarbību ekspedīcijas organizēšanā, tāpat pateicamies saimniekiem par sirsnīgu ekspedīcijas dalībnieku uzņemšanu un paldies ikvienam interesentam par piedalīšanos!

Briežuciema pagasta ekspedīciju rīkoja Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Briežuciema tautas namu. Šī bija jau ceturtā ekspedīcija, kas notiek vienā no Balvu novada pagastiem ik gadu. Uz tikšanos kādā no nākamajiem pagastiem, lai iepazīto tā vēstures līkločus un viesmīlīgos un čaklos iedzīvotājus!

Facebooktwitter