Mājas kafejnīcu dienas Ziemeļlatgalē 28. un 29. augustā

“Mājas kafejnīcu dienas” ir lieliska iespēja popularizēt ceļotājiem savu piedāvājumu un vietējo kopienu, tāpēc aicinām pieteikties ģimenes, saimnieces, mājražotājus un uzņēmējus “Mājas kafejnīcu dienām” Ziemeļlatgalē – Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas novadu teritorijās 28. un 29. augustā.

Kas ir Mājas kafejnīcas? Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par improvizētām kafejnīcām, kurās interesenti var nogaršot vietējo ēdienu un baudīt interesantu kultūras programmu, iepazīt saimniecību vai piedalīties cita veida aktivitātēs. Katra lauku sēta ģimenes vai draugu lokā sagatavo savu īpašo piedāvājumu – pašu gatavotu cienastu, uzkodu, plātsmaizi, kūku, sacepumu, jebko, kas pašiem garšo, labi padodas un gribas arī ciemiņus pacienāt – un piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots, bet uz kopienas sadarbību vērsta vienas vai divu dienu akcija. Katra saimniecība prezentē savas mājas kafejnīcas nosaukumu, un piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, aicinām padomāt par kādu aktivitāti vai izklaidi, piemēram, rokdarbiem, spēlēm, muzicēšanu, saimniecību apskati, sportiskām aktivitātēm.

Lai iepazīstinātu viesus ar Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadiem raksturīgo, kultūras tradīcijām un piedāvātu lielisku garšas pieredzi, Balvu novada pašvaldības Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Viļakas novada tūrisma informācijas centru, Rugāju novada Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centru, Baltinavas novada tūrisma konsultanti aicina ģimenes, saimnieces, mājražotājus, kā arī esošos uzņēmējus, jo īpaši tos, kuri ikdienā nenodarbojas ar tūrisma un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pieteikties Māju kafejnīcu dienām Ziemeļlatgalē – apvienotā Balvu novada teritorijā. Ja dalībnieki nav iepriekš reģistrējušies kā uzņēmēji vai ēdināšanās pakalpojumu sniedzēji, tad uz pasākuma laiku to darīt nav nepieciešams.

Pieteikšanās līdz 1. jūnijam, aizpildot reģistrācijas anketu: https://forms.gle/idDPrHNhy6JE5gYy7

Mājas kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs” visā Latvijā dažādās norises vietās un laikos no jūlija līdz oktobrim.

Mājas kafejnīcu dienas Latvijā notiks jau trešo gadu, ideju aizgūstot no Igaunijas, kur tas ir iecienīts, plaši apmeklēts un gaidīts notikums, kas ne tikai aicina izzināt garšu piedāvājumu, bet iepazīstina ar īpašām kultūras norisēm, tūrisma piedāvājumu.

Papildus informācija – Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā 29272948 (Ineta Bordāne), turisms@balvi.lv

Facebooktwitter